Technologie

Naše technologie umožňuje tlakově lít odlitky o hmotnostech od 5g do 5 kg. Veškeré spektrum výrobků odléváme na vertikálních a horizontálních strojích o uzavíracích silách 100 – 750 tun. Spolu s precizně definovanými postupy nám tato technologie dovoluje i výrobu tenkostěnných odlitků ve vysoké kvalitě.

 

Vertikální licí stroje: Horizontální licí stroje:
    CLPO 250     CLOO  160
    CLPO 100     CLHO  400
      CLHO  400     - automatizované dávkování
      CLHO  250     - automatizované dávkování
      COLOSIO 750 - plně automatizované pracovištěLicí stroje jsou doplněny o nově zakoupené udržovací pece od českého výrobce, a to firmy LAC. Příprava hliníkové taveniny probíhá ve dvou tavících pecích od společností NABERTHER A ELSKLO.

V roce 2013 resp. 2014 jsme instalovali dva nové licí stroje CLH 400 a CLHO 250 s automatizovaným dávkováním. Díky této inovaci jsme rozšířili naši nabídku odlitků až do hmotnosti 3,5kg a zároveň zkvalitnili proces odlévání.

V roce 2015 jsme rozšířili nabídku opracování výlisků tryskacím zařízení jako alternativu ke klasickému vybračnímu omílání. 

V roce 2021 jsme rozšířili náš strojový park o licí stroj COLOSIO 750 s plně automatizovaným pracovištěm. Toto pracoviště obsahuje dávkovač hliníku do stroje, robotizované odejmutí dílů z formy a obstřih, který okamžítě připraví odlitek k opracování. 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií s názvem: "Rozvoj automatizace a digitalizace v podniku ALUPRESSING - slévárna, s.r.o." a  registračním číslem CZ.01.2.06/0.0/0.0/19_250/0019107. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je pořídit do výrobní haly společnosti nové technologie za účelem zavedení digitalizace a automatizace výrobního procesu s podporou plánování a optimalizace podnikových procesů. Společnost chce pořizovat kompletní slévárenskou linku, konkrétně se bude jednat o tlakový licí stroj, mazací zařízení, udržovací pec, dávkovač, robot, ostřihovací lis a chladicí vana. Zavedením této linky dojde k automatizaci celého procesu, který byl do teď prováděn převážně mechanicky. Společnost tak bude schopna dosahovat vyšších tržeb a stane se tak více konkurenceschopnější.

 

Hlavní zpracovávanou surovinou v naší slévárně jsou slitiny hliníku a v menší míře slitiny zinku.
Nejčastěji využívané slitiny:

    EN-AC 46000 – EN AC-Al Si9Cu3(Fe)
    EN-AC 44300 – EN AC-Al Si12(Fe)
    EN-AC 47100 – EN-AC-Al Si12Cu1(Fe)
    ZAMAK 5 – ZnAl4Cu1

   

   

 

  

Naše přednosti

Cena
Vysoká kvalita
Individuální přístup k zákazníkovi
Rychlost realizace
Dlouholeté zkušenosti

Nabízíme

 Návrh, konstrukce a výroba formy
 Vysokotlaké lití
 Povrchové opracování
 Obrábění
 Lakování